piątek, 18 kwietnia 2014

Prywatne i grupowe słuchanie muzyki

Słuchanie muzyki jest obecnie wyjątkowo prywatną sprawą. Mało kto z nas spotyka się ze znajomymi na wspólne słuchanie albumów, a przecież jeszcze kilkanaście lat temu było to powszechne zjawisko. Za sprawą internetu, łatwego dostępu do muzyki oraz kompaktowym odtwarzaczom (ipodom, smartfonom i innym podobnym urządzeniom) możemy słuchać muzyki wszędzie gdzie chcemy.

Dużym udogodnieniem jest też korzystanie ze słuchawek. Niezależnie od tego, czy są to słuchawki douszne czy też duże, zakładane na głowę słuchawki nauszne kwestia słuchania muzyki staje się naszą indywidualną sprawą. Ważnym aspektem korzystania ze słuchawek jest również to, że nie przeszkadzamy nikomu obok nas, gdyż muzykę słyszymy tylko my.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że gusta muzyczne są różne i nie każdy ma ochotę na słuchanie hip-hopu, disco-polo czy popu (i to nawet jeśli my sami uważamy dany utwór za wyjątkowy i wspaniały). Wciąż zdarza się, że jadąc autobusem lub pociągiem ktoś usilnie stara się nas muzycznie edukować puszczając swoje ulubione utwory ze smartfona. Bywa to wyjątkowo irytujące, zwłaszcza jeśli nasze preferencje muzyczne się nie pokrywają. Dlatego też słuchanie muzyki w miejscach publicznych powinno być jak najbardziej prywatne. No, chyba, że jesteśmy na koncercie. W innych przypadkach powinniśmy korzystać ze słuchawek - czy to dousznych, czy to nausznych.

Grupowe słuchanie muzyki wciąż może być świetną alternatywą, dla odgradzania się od innych za pomocą słuchawek, jednak warto pamiętać o tym, że osoby obok nas powinny wyrażać chęć słuchania tej samej muzyki co my,  dopiero wtedy ma to bowiem sens. W innym wypadku lepiej jest skorzystać ze słuchawek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz